Městská knihovna Netolice

Přijďte ve čtvrtek

14. března v 18,00 hodin

do dětského oddělení MěK

Navštívíme uličky i kanály Benátek za dne i v noci, projdeme se muzei a kostely, posedíme na Náměstí sv. Marka a získáme řadu užitečných rad na cestu...

*****************************************************************************************************************************************************

Městská knihovna Netolice

Vás  srdečně zve

na setkání

se spisovatelem

historických románů

Vlastimilem

VONDRUŠKOU

v pořadu

OLDŘICH Z  CHLUMU   román a skutečnost

Úterý 16. dubna 2019

od 17,00 hodin

v Městském divadle v Netolicích

Vstupné dobrovolné

Oldřich z Chlumu – román a skutečnost

Setkání se spisovatelem a historikem Vlastimilem Vondruškou není klasickou besedou, není to ani přednáška, ale jak sám říká, jde o talk-show, v němž se pokouší zábavně vyprávět o životě, své literární tvorbě   a také o životě našich předků. Není to ovšem pohled obrácený jen do minulosti, protože dějiny se neustále opakují, někdy až s děsivou pravidelností. I tom bude řeč.

Stejně jako Vondruškovy knihy, ani tento pořad nepostrádá nadhled,  ale je současně postaven na reálných faktech. A protože se autor jako spisovatel dívá na historické prameny jinýma očima, než školní učebnice, dozví se posluchači řadu překvapujících odhalení. Věděli jste, že se hojné pití piva nejen neodsuzovalo, ale naopak patřilo               ke společenským povinnostem? Napadlo by vás, že naši předkové měli ve středověku          v erotickém konání větší svobodu, než má dnešní společnost? Vlastimil Vondruška jako autor historických detektivek však přiblíží rovněž středověkou spravedlnost na základě skutečných dobových případů, kdy podle něj soudci nesoudili formálně jako dnes, ale hledali spravedlnost ve svém srdci. Je toho hodně  z odkazu našich předků, čím bychom se měli podle něj inspirovat. A nejen my, ale především mocní tohoto světa, protože národ, který zapomene na svou minulost, ztratí budoucnost.